Volný čas a okolí

Fantastická polohaFantastická poloha

Fantastická poloha hotelu

Horský hotel Rezek se nachází v nadmořské výšce 870m n.m. ve III. zóně Krkonošského národního parku mezi středisky Rokytnice nad Jizerou, Vítkovice v Krkonoších a Mísečky.

Poloha hotelu je ideální jak pro letní dovolenou zaměřenou na pěší turistiku tak pro zimní pobyty vhodné pro sjezdové a běžecké lyžování.

Letní aktivity v okolí hotelu

Kozí stezkou na Dvoračky

4 km

1 km od hotelu začíná jedinečná cesta lesem, kterou vás provedou různé dřevěné sochy zvířat, skřítků, hub a stromů. Trasa se jmenuje Kozí stezka a zatím je turistům celkem zapovězená.

Procházka Kozí stezkou je ideální především pro děti a vhodná pro cestu na Dvoračky.

Pěší trasa (5km) »

Horská farma Hucul

4 km

Nachází se v úbočí svahu Janovy hory, v obci Vítkovice v západní části Krkonoš. Na 170 hektarech pastvin, jež sahají až do nadmořské výšky 1100 metrů, se pase stádo huculských koní, které se počtem i kvalitou chovných klisen a hřebců řadí mezi nejlepší chovy huculských koní v české republice.

Mezi služby, které Farma Hucul svým návštěvníkům nabízí, patří výuka jízdy na koni a vyjížďky do terénu.

Pěší trasa (4km) »

Dvoračky

5,5 km

Horský hotel Štumpovka & Horská bouda Dvoračky leží v nadmořské výšce 1140m n. m. na křižovatce turistických cest Dvoračky – Rokytnice nad Jizerou, Harrachov, Mísečky, Špindlerův Mlýn, Rezek.
Restaurace na Horském hotelu Štumpovka nabízí výbornou domácí kuchyni s vlastní pekárnou, horské speciality a přijatelné ceny.

Pěší trasa (4km) »

Cyklobus Krkonoše

Cyklobus Krkonoše

Od června do září jsou v provozu krkonošský cyklobus, který má zastávku přímo hotelu.

Páteřní linka Harrachov – Pomezní boudy propojující celé pohoří vás dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede přes Rokytnici nad Jizerou, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou.

Na hřebeny Krkonoš

Turistickým autobusem na hřebeny Krkonoš

V letních měsících je také v provozu turistický autobus, který Vás vyveze až na Zlaté návší (1380 m. n.m). Odtud můžete pokračovat na Labskou boudu, Sněžné jámy, Pramen Labe a dále přes Dvoračky na Rezek.

Pěsí trasa (16km) »

Sjezdovky, běžky, skialpy, ...

Běžecké stopy

Běžecké stopy přímo u hotelu

Rezek je ideálním výchozím bodem upravovaných lyžařských běžeckých tratí ve směrech Aldrov, Křížlice, Dvoračky, které začínají přímo za hotelem.

Ski areál Aldrov

Ski areál Aldrov

4,5km

Lyžařský areál Aldrov leží v nadmořské výšce 733 m n.m. a lyžaři si zde mohou vybrat jednu ze 4 sjezdových tratí – 3 se nacházejí na lanové dráze nazvané Prezidentský expres a jedna na vleku Jizerka.

  • večerní lyžování
  • lyžařské školy, servisy a půjčovny lyží
  • občerstvení
Ski areál Vurmovka

Ski areál Vurmovka

4km

Skiareál Vurmovka se nachází v nadmořské výšce 750 - 850 m.n.m. Je vhodný především pro rodiny s malými dětmi.

  • večerní lyžování
  • lyžařská škola, půjčovna lyží
  • bufet
Ski areál Janova hora

Ski areál Janova hora

4,5km

Rodinný lyžařský areál Janova Hora je zaměřen především na rodiny s dětmi a to od útlého lyžařského věku až k těm pokročilým.

V areálu se nacházejí dva vleky, lyžařská škola zaměřená nejen na děti, ale také na zdokonalování lyžařského umění dospělých, večerní lyžování s grilováním, 2x občerstvení, 2x toalety, další dětské zábavné arény.

Ski areál Horní Domky

Ski areál Horní Domky

13km

Moderní lyžařský areál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 13,5 km a místy šířky až 100 m.

Ski areál Špindlerův Mlýn

Ski areál Mísečky - Medvědín

10km

Lyžařský areál Horní Mísečky je ideální zejména pro rodiny s dětmi. Je přímo propojený se Skiareál Špindlerův Mlýn – Medvědín.

Zdejší mírná a široká sjezdovka je skvělá hlavně pro děti, začínající lyžaře a snowboardisty. Na vrchol sjezdovky čtyřsedačková lanovka a k dispozici jsou také tři další vleky ve spodní části sjezdovky.